Twórcy
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _


Magdalena Gubała – scenariusz/reżyseria
Absolwentka filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszka w Krakowie.

Szymon Uliasz – scenariusz/reżyseria
Urodzony w 1982 roku w Bytomiu. Skończył kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Na pierwszym roku zrealizował etiudę filmową pt. „Samotna”. Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował eseje o ostatnim przedstawieniu Tadeusza Kantora i prozie Lászlo Krasznahorkaia. Autor klipów poetyckich i niezależnych filmów dokumentalnych.
Filmografia:
„ścinki” (2012) - fabuła
„Pogłosy, powidoki” (2011) - dokument

Piotr Michalski - zdjęcia
Absolwent Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.. Mistrz oświetlenia, stały współpracownik Marcina Koszałki, z którym zrealizował wiele filmów. Wśród jego współrealizowanych obrazów znajdują się m. in: Od Pełni do pełni (2009), Senność (2008), Rysa (2008), Ostatnia akcja (2008), Istnienie (2007), Zamach (2007), Prawo miasta (2007), Aria Diva (2007), Kilka fotografii (2006), Solidarność, Solidarność… (2005), Kochankowie z Marony (2005)

Katarzyna Maciąg – obsada aktorska (Ona)
Ukończyła PWST w Krakowie. Otrzymała wyróżnienie w 2007 za rolę Thomasiny Coverly w Arkadii na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Aktorka Teatru Starego w Krakowie. Ukończyła zdjęcia do komedii romantycznej Randka w ciemno w reżyserii Wojciecha Wójcika (rola główna - Majka), wystąpiła także w spektaklu Czekając na Turka Andrzeja Stasiuka w reżyserii Mikołaja Grabowskiego (jako Pani Salamina) w Teatrze Starym w Krakowie.
Filmografia:
Trzeci oficer (2008), Teraz albo nigdy! jako Basia Jasnyk (2008-2009), Pora mroku jako Majka (2008), Jak żyć? Jako Ewka (2008), Korowód jako Ula Dębska (2007).


Iwona Bielska – obsada aktorska (Kobieta)
Od czasu ukończenia PWST w Krakowie (1977) aktorka Teatru im. Słowackiego w Krakowie, gdzie zadebiutowała jako Hanka w Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Obecnie w Starym Teatrze im. H. Modrzejewskiej, gdzie regularnie występuje u najlepszych reżyserów. Wielokrotnie nagradzana, m. in. Złotą maską dla najlepszej aktorki za rolę Elżbiety I w sztuce Królowa i Szekspir, jako najlepsza aktorka za rolę Brigid w Factory 2 wg A. Warhola Krystiana Lupy, nagrodą MKiDN przyznaną podczas I Ogólnopolskiego Konkursu na Teatralną Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Europejskiej za rolę Teresy w Auto da fe wg E. Canettiego. Ostatnio wystąpiła w sztuce Czekając na Turka Andrzeja Stasiuka w reżyserii Mikołaja Grabowskiego.
Wybrana filmografia:
Wesele jako Eluśka Wojnarowa - Orzeł, Polska Nagroda Filmowa w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca za rok 2004, Pułkownik Kwiatkowski jako Blondyna (1995), Na srebrnym globie jako Marta (1987).

Piotr Głowacki – obsada aktorska (On)
Edukację rozpoczął w olsztyńskim Studium Aktorskim przy Teatrze im. Jaracza. Ukończył studia w krakowskiej PWST. Jest członkiem stałego zespołu Teatru Rozmaitości w Warszawie i Teatru Starego w Krakowie. Współpracuje z Marcinem Cecko i Janem Drawnelem w ramach projektu 3 Boys Move. Laureat nagród aktorskich za rolę w Odzie do radości (2006) na KSF Młodzi i Film w Koszalinie za "brawurowe poprowadzenie postaci o zmiennych nastrojach" oraz za najlepszą rolę męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinema Tout Ecran w Genewie, oraz za rolę Krzysztofa w spektaklu Golgota Wrocławska (najlepsze przedstawienie w kategorii spektakl TV na IX Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Polskiego Radia „Dwa Teatry – Sopot 2009”. Ostatnio wystąpił w przedstawieniu Czekając na Turka Andrzeja Stasiuka (reż. M. Grabowski).
Filmografia:
Dom zły jako Janusz(2009), Twarzą w twarz. Seria druga jako Ostry (serial TV, 2008) Rozdroże cafe jako Michał (2005), Oda do radości jako Michał Krzemiński „DJ Peras" (2005), Długi weekend jako Teoś Kozłowski (2004), Na wspólnej jako Robert serial TV, 2003-2009)

Krzysztof Kudelski - montaż
Swoją przygodę z filmem zaczynał od aktorstwa. Już podczas realizacji etiud szkolnych zdał sobie sprawę, że lepiej czuje się z drugiej strony kamery i tak już zostało. Obecnie jest przede wszystkim montażystą. Zmontował m.in. takie filmy dokumetalne jak "Droga do Charikar", "Różowy balonik", "Przygoda Szczepan", dwa filmy z cyklu "Errata do biografii", współtworzył od początku cykl dokumentalny "Zagadki tamtych lat" (montaż, zdjęcia), ponadto montował wiele reportaży w cyklach publicystycznych, np. nominowany do nagrody Grandpress 2007 reportaż "Wafelki".

fot. Wojciech Nehyba

Mariusz Szaliński (Qelok) - muzyka, rekwizyty, oprawa artystyczna
Działacz scenograficzny, artysta trochę malarz, trochę muzyk, od-bytu poeta, zapalony podróżnik. Ostatnia wystawa na Chebziu-Pętli zaszokowała śląskich księży. Ukończył Obserwatorium Zielonych Mrówek podczas budowy mrowiska we wsi Niesforne Gacie. Czyta Bernharda, lubi owoce i improwizacje muzyczne.